OTOMOTİVİN GELECEĞİ TASARIM YARIŞMASI

BAŞARI HİKAYELERİ

EMRE BARIŞ TEKİN , ENDER GÖKŞEN ATALAY

2013 yılında katıldıkları 2. Geleneksel Otomotiv AR-GE Proje Pazarı Yarışması’nda Dokunmadan Kontrol projesi ile serbest katılımı sonucu 10.000 TL’lik AR-GE Özel Ödülünü kazandılar. Otomotiv sektöründe satın alma ve mühendislik yapan Gökşen Atalay ve otomotiv sektöründe Ar-ge mühendisliği yapan Barış Tekin yarışma sonrasında projelerinin prototip üretimleri için Tübitak teşviklerinden faydalandılar ve bunun yanı sıra yarışma sayesinde projeleri için yatırım yapabilecek firmalar ile tanışma fırsatı yakaladılar. Projelerini gerçekleştirirken her aşamada türlü zorlukla karşılaştıklarını belirten Tekin ve Atalay, zamanın ve yeteneklerin doğru yönde kullanımının önemli olduğunu ama en önemlisinin hayallerin peşinden gitmek olduğunu belirtti.


AHMET TAHA ÇAĞLAR , CEMAL BAKİ

2013 yılında katıldıkları 2. Geleneksel Otomotiv AR-GE Proje Pazarı Yarışması’nda Seri Üretim Binek Araçlarında Metal Ve Plastik Bileşenli Ön Kaput Tasarımı projesi ile serbest katılımı sonucu 20.000 TL’lik Üçüncülük ödülünü kazandılar. Yarışmaya bir önceki sene de katılan Çağlar, 2013 yılında da ekip arkadaşı Baki ile yarışmaya katılarak projelerini başarıya taşıdı. Farplas AR-GE departmanında ürün geliştirme tasarımcısı olarak çalışan Ahmet Taha Çağlar ve Cemal Baki’nin ödüllü projesi, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) bu yıl ikinci kez organize ettiği İnovasyon Zirvesi'nde “En İnovatif Ar-Ge Projesi” ödülüne layık görüldü. Yarışma sonrası hem çalışma arkadaşları hem firma yöneticilerinden aldıkları olumlu tepkilerin kendilerini yeni fikirler üretmeye ve bunları geliştirmeye teşvik ettiğini belirttiler.


FATİH PITIR , METE MERCAN

2012 yılında katıldıkları 1. Otomotiv AR-GE Proje Pazarı Yarışması’nda Hafif Ticari Araçlara Yönelik Elektronik Kontrollü Hava Süspansiyon Sistemi projesi ile Mekanik / Fonksiyonellik kategorisinde 50.000 TL’lik Birincilik ödülünü kazandılar. Aktaş Holding AR-GE ekibini temsilen yarışmaya başvuran Fatih Pıtır ve ekibi projeleri için 1511 Tübitak Öncelikli Alanlar AR-Ge Destek Programına başvuru yaptılar. Otomekanika fuarına katılıp sergilemeyi planladıkları projelerini yakın zamanda hayata geçirmeyi hedefliyorlar.

SOSYAL MEDYA

Bizi takip edin.
Yukarı