OTOMOTİVİN GELECEĞİ TASARIM YARIŞMASI

TAYSAD Üyeleri AR-GE Proje Pazarı'na davet edildi.

Otomotiv endüstrisine katma değer sağlayacak nitelikli ürünler kazandırmak isteyen “3. Geleneksel Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması“ ve “3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı“ etkinliğinin tanıtım turu devam ediyor. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu, TAYSAD’ın İstanbul üye toplantısında sektör temsilcilerini yarışmaya katılmaya davet etti.

Üniversite ziyaretleriyle başlayan yarışmanın tanıtım etkinlikleri sektör kurumlarıyla devam ediyor. Otomotiv endüstrisinin ihracatta şampiyon ve en fazla istihdam sağlayan sektör olduğunu hatırlatan Burhanoğlu, Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak istiyorsa, otomotiv endüstrisinin de ilk 10 içinde olması gerektiğini söyledi. Bunun için Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun önemine değinen Burhanoğlu, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği olarak 3. kez  “Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması“ düzenleyeceklerini hatırlattı.

Projeler hayata geçecek!

Burhanoğlu, “Ar-Ge merkezlerimizi canlı tutmak için ciddi projelere ihtiyacımız var. Ar-ge Proje Pazarımız bunun için önem taşıyor ve çok değerli projeler ortaya çıkıyor. Bunları hayata geçirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yarışmaya son katılım 14 Mart’ta...

“3. Geleneksel Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’nda, Ergonomi, Yenilenebilir Enerji ve Çevre, Emniyet, Mekanik / Fonksiyonellik olmak üzere 4 farklı kategoride gerçekleşecek. 3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı’na katılan firmaların Ar-Ge merkezleri de katılabilecek.

Her iki etkinliğe katılacak projeler en son 14 Mart 2014 tarihine kadar web sayfalarına yüklenecek. İki etkinlikte de dereceye girecek projelere toplamda 300.000 TL’yi bulacak ödül verilecek. Ödüller ise 17-18 Nisan 2014 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşecek törenle sahiplerine teslim edilecek.

SOSYAL MEDYA

Bizi takip edin.
Yukarı